Reklama
Reklama

Pod Poznaniem ma powstać Wielkopolska Hala Widowiskowo-Sportowa. Podano lokalizację

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Miejsce ogłosił wojewoda wielkopolski.

Michał Zieliński już w październiku zapowiadał, że w naszym województwie powstanie nowa hala sportowo-widowiskowa. We wtorek w końcu ogłoszono jej lokalizację. Ma powstać w podpoznańskich Plewiskach. Dziś w kraju jest pięć hal o pojemności powyżej 10 tysięcy osób. Ta najbliżej Poznania znajduje się w Łodzi, a więc w odległości około 200 kilometrów. W zachodniej Polsce nie ma ani jednego obiektu tego typu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Wielkopolska i Wielkopolanie zasługują na halę, która pozwoli na organizację i udział w wydarzeniach na najwyższym światowym poziomie. Do tej pory nasze województwo omijały duże imprezy sportowe i kulturalne ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury. Ta hala ma to zmienić. Taka inwestycja posłuży nie tylko promocji, ale także znacząco wesprze rozwój gospodarczy regionu - podkreśla wojewoda Michał Zieliński.

Hala ma stanąć na terenie za stadionem GOSiR w Plewiskach. Teren o powierzchni 200 hektarów należy do gminy Komorniki. Jest tu dogodny dojazd - zarówno z A2, jak i z S11. We wtorek wojewoda podpisał list intencyjny w tej sprawie wraz z wójtem gminy Komorniki Janem Brodą. Obie strony wyraziły w nim chęć realizacji inwestycji.

Pod znakiem zapytania pozostaje obecnie finansowanie dla tej inwestycji. Najpierw ogłoszony ma być konkurs architektoniczny. Następnie będzie musiał powstać projekt. Dopiero wtedy będzie można określić budżet inwestycji i rozpocząć starania o ich uzyskanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
72.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro