Reklama
Reklama

Gazeta Wyborcza likwiduje poznański dodatek. Cięcie kosztów i grupowe zwolnienia

Aktualna siedziba poznańskiej Gazety Wyborczej mieści się w biurowcu przy ulicy Za Bramką | fot. materiały prasowe
Aktualna siedziba poznańskiej Gazety Wyborczej mieści się w biurowcu przy ulicy Za Bramką | fot. materiały prasowe

Spore zmiany od stycznia.

Już od listopada w Agorze trwają grupowe zwolnienia pracowników, które potrwają do połowy grudnia. Pracę straci 84 pracowników, którzy mają otrzymać odpowiednie wsparcie. Jak łatwo się domyślić, zwolnienia mają zmniejszyć koszty firmy.

Teraz wirtualnemedia.pl podają, że planowane są kolejne kroki mające na celu wprowadzenie oszczędności w Agorze. Od stycznia wprowadzone zostaną zmiany związane z "numerami tradycyjnymi i treściami lokalnymi". Chodzi więc o wydania papierowe m.in. Gazety Wyborczej.

Już od przyszłego miesiąca czytelnicy Wyborczej z największych miast, w tym z Poznania, nie zobaczą w swojej codziennej gazecie lokalnego dodatku w formie osobnego "grzbietu" z lokalnymi treściami. Treści lokalne pojawią się w dzienniku, ale w "grzbiecie" głównym. Łatwo się więc domyślić, że będzie ich mniej.

W samym Poznaniu pozostanie piątkowy tygodnik lokalny, ale podobny dodatek zniknie z wydań 9 mniejszych miast - m.in. Kielc, Opola i Zielonej Góry. W zamian czytelnicy dostaną magazyny ukazujące się raz w miesiącu. W Bydgoszczy i Toruniu zamiast oddzielnych tygodników funkcjonować będzie jeden, połączony. Zniknąć mają także tygodniki działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego: Czas Brodnicy, Czas Chełmna oraz Czas Świecia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro