Reklama

Wielkopolska KAS i CBŚP zabezpieczyły 6,5 mln nielegalnych papierosów. Zatrzymano 7 osób

fot. KAS
fot. KAS

Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na prawie 5 mln złotych.

- Funkcjonariusze KAS z Wielkopolskiego Urzedu Celno-Skarbowego w Poznaniu, we współpracy z Zarzadem CBSP w Gorzowie Wielkopolskim, przeszukali na terenie województw lubuskiego i dolnoślaskiego hale produkcyjne i magazynowe, samochody ciezarowe oraz mieszkania prywatne - wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W obiektach znaleziono ponad 6,5 mln sztuk papierosów bez polskiej akcyzy, a także linię produkcyjną oraz służącą do foliowania i pakowania papierosów. Nielegalne papierosy były oznaczone znakami towarowymi znanych firm.

Centralne Biuro Śledcze Policji zdradza, że akcję przeprowadzono głównie w Nowej Soli na terenie Lubuskiego oraz w Lubinie na Dolnym Śląsku. W związku ze sprawą zatrzymano 7 osób - to 3 Polaków oraz 4 obywateli Mołdawii. Wszyscy trafili do aresztu na 3 miesiące.

- Wyprodukowane nielegalne papierosy pakowano do ciezarówek i wywozono poza granice kraju, miedzy innymi do Danii. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedazy, budzet panstwa straciłby ponad 7,6 mln zł - dodaje KAS.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro