Reklama
Reklama

Piana na Jeziorze Maltańskim jest pochodzenia organicznego?

fot. Marcin
fot. Marcin

Są pierwsze ustalenia.

O tym, że na akwenie pojawiła się piana, pisaliśmy już w poniedziałek. Wówczas Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przyznał, że czeka na ustalenia. Są pierwsze informacje.

Boże Narodzenie w Linea Mare to spokojny, rodzinny czas nad morzem: kolędy, radość dzieci czekających na Mikołaja i wieczorny relaks 350 m do plaży - Święta, które zapamiętasz.
REKLAMA

- Piana jest najprawdopodobniej pochodzenia organicznego. Zwykle gromadzi się ona przy kaskadzie u ujścia Cybiny do zbiornika Malta - tłumaczy. - W przypadku wschodnich wiatrów, a takie ostatnio wiały w Poznaniu, może się ona przemieścić w stronę startu Toru Regatowego. Niezależnie od tego musimy poczekać na wyniki badań wody, które być może powiedzą nam więcej na temat przyczyny tego zjawiska - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro