Reklama
Reklama

W tramwajach coraz częściej dochodzi do upadków pasażerów. ZTM podpowiada, jak bezpiecznie podróżować

fot. ZTM w Poznaniu
fot. ZTM w Poznaniu

W ramach akcji "Warto jeździć bezpiecznie", ZTM przypomina o kilku zasadach podczas podróżowania komunikacją miejską.

Jaką najważniejszą zasadę bezpiecznego podróżowania ZTM wymienia trzymanie się uchwytów i poręczy. W ten sposób w znacznym stopniu zwiększamy swoje bezpieczeństwo w przypadku nagłego hamowania pojazdu - zaznacza Zarząd Transportu Miejskiego i przypomina jednocześnie, że nagłe hamowanie może zdarzyć się w niespodziewanym momencie i często nie można go przewidzieć.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dlatego po raz kolejny apelujemy do pasażerów, żeby nie ryzykować i dla własnego bezpieczeństwa zawsze się trzymać. Może to nas uchronić przed utratą równowagi, co może skutkować poważnymi obrażeniami. Przy nagłym hamowaniu możemy wpaść na innego pasażera i niechcący zrobić mu krzywdę - apeluje ZTM.

Warto pamiętać podczas podróżowania, że zgodnie z Regulaminem Przewozów, przewoźnik nie ponosi wobec pasażerów odpowiedzialności za szkody spowodowane m.in. jazdą bez trzymania się przeznaczonych do tego uchwytów lub poręczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro