Reklama
Reklama

Mężczyzna próbował wydłubać oczy pasażerce poznańskiego autobusu? Sprawą zajmuje się policja

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Walczak / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Walczak / archiwum

Informacja na ten temat pojawiła się na facebookowej stronie Spotted: MPK Poznań.

- Czy są tu świadkowie sobotniego napadu o 15.54 w autobusie przed przystankiem Rynek Wschodni? Ktoś próbował zza pleców wydłubać kobiecie oczy... Ofiarą była moja ciocia - napisano w poście. W komentarzu uzupełnił, że incydent miał miejsce w autobusie linii nr 173.

- Kierująca autobusem linii 173, gdy spostrzegła, że na pokładzie dzieje się coś niepokojącego, zatrzymała pojazd - mówi nam Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. - Wyszła z kabiny, aby sprawdzić co się stało, następnie powiadomiła o zajściu Centralę Nadzoru Ruchu MPK. Zgodnie z jej raportem, sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, a pasażerka, która pozostała w pojeździe, nie chciała, aby wezwać do niej pomoc. MPK Poznań zabezpieczyło obraz z kamer znajdujących się w pojeździe jako dowód w ewentualnym postępowaniu - dodaje.

Głos Wielkopolski rozmawiał z autorem postu na FB. Jak relacjonuje mężczyzna, ciocia siedziała spokojnie w autobusie, w którym pasażerem był niespokojnie zachowujący się mężczyzna. Miał do siebie mówić i chodzić po pojeździe. W pewnym momencie usiadł za kobietą, złapał ją od tyłu za głowę i wsadził jej palce w oczy. Prawe oko lekko uszkodził - ciocia skarży się, że ją boli, a do tego ropieje. W lewe natomiast nie trafił. Na szczęście kobieta nie ma poważnych obrażeń.

Sprawę naruszenia nietykalności cielesnej w poniedziałek zgłoszono policji. Funkcjonariusze wyjaśniają, co wydarzyło się w autobusie. Między innymi sprawdzany jest zapis z kamer monitoringu w pojeździe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie III stopnia przed burzami!
25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro