Reklama
Reklama

Winda w wieżowcu nieczynna, bo urządzenie "zalano moczem"

fot. Osiedle Kosmonautów Poznań FB
fot. Osiedle Kosmonautów Poznań FB

Mieszkańcy mają dosyć dewastacji, a administracja przyznaje, że nie wiadomo, kto załatwia się w częściach wspólnych.

Do naszej redakcji dotarło zdjęcie komunikatu wywieszonego w wieżowcu na osiedlu Kosmonautów 1. - Administracja informuje, że w związku z dewastacją urządzeń w windzie lewej (zostały zalane moczem) winda nieczynna! - napisano w komunikacie. - Administracja informuje, że koszty związane z wszelkimi dewastacjami wind na budynku będą ponoszone tylko i wyłącznie przez mieszkańców danego budynku.

Mieszkańcy wieżowca skarżą się, że w budynku regularnie bywają te same osoby, które załatwiają się w częściach wspólnych, a także spożywają alkohol. Mają też przesiadywać na ławce przy bloku i załatwiać się "w krzakach". Jedna z tych osób to mieszkaniec, więc może bez problemu dostać się do budynku.

Co na to administracja? Andrzej Bobak, kierownik osiedla Kosmonautów przyznaje, że jeśli chodzi o osiedlowe wieżowce, obecnie to w "jedynce" najczęściej dochodzi do dewastacji. - Winda jest nieczynna drugi lub trzeci raz. Nikt nikogo nie złapał jednak za rękę, więc nie ma pewności, kto załatwia się w częściach wspólnych - mówi.

Jak tłumaczy, opcje są trzy. - Pierwsza możliwość jest taka, że ktoś z mieszkańców wpuszcza znajomych do części wspólnych, bo nie chce ich zaprosić do swojego mieszkania. Gdy przychodzi konieczność załatwienia się, robią to w częściach wspólnych. Druga opcja to pojawienie się w budynku osób bezdomnych, które potrafią zanieczyścić przestrzeń. A jeszcze inna możliwość to... pies, który jest wyprowadzany przez właściciela zbyt rzadko i załatwia się w windzie.

Bobak wyjaśnia, że w zimie na terenie wieżowców zatrudniona jest firma ochroniarska. - Od 1 listopada do końca marca na osiedlu pomiędzy 22.00 i 6.00 rano obecny jest patrol, który sprawdza wieżowce pod kątem przebywania w nich osób bezdomnych. Na klatkach schodowych są wywieszone stosowne informacje, a także numer telefonu, pod którym można zgłaszać interwencje - dodaje. Co istotne, mieszkańcy wieżowców płacą dodatkowo za tę usługę i wyrazili zgodę na zatrudnienie firmy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
142.68 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro