Reklama

Kolizja z dzikim zwierzęciem. 5000 zł grzywny za pozostawienie go bez pomocy

fot. Straż Miejska Swarzędz
fot. Straż Miejska Swarzędz

Czasem, gdy zwierzę leśne wtargnie na drogę, możemy nie być w stanie odpowiednio wcześnie zareagować. Co robić, kiedy dojdzie do kolizji?

Przypominają o tym strażnicy miejscy ze Swarzędza, którzy tylko w czwartek dwukrotnie interweniowali w podobnych zdarzeniach. "Pierwsze miało miejsce na ulicy Transportowej w Garbach, a drugie na "Starej 5" między Kobylnicą a skrzyżowaniem z drogą do Uzarzewa. Jednego zwierzęcia nie dało się uratować i lekarz weterynarii musiał mu skrócić cierpienie, druga sarna będzie leczona" - przekazują strażnicy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Przy tej okazji apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy przez zalesione tereny, zwłaszcza na ulicy Transportowej i jej przedłużeniu ulicy Borówki w Poznaniu bardzo często dochodzi do potrącenia dzikich zwierząt saren, dzików, lisów" - dodają i podkreślają, że na osobie uczestniczącej w takim zdarzeniu, czyli kierującemu pojazdem spoczywa obowiązek w miarę możliwości, do zapewnienia zwierzęciu stosownej pomocy czyli zawiadomieniu odpowiednich służb. "Za pozostawienie potrąconego, rannego zwierzęcia bez pomocy grozi kara grzywny do 5 000 zł"- przypominają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro