Reklama

Jarosław Kaczyński w Legnicy przytoczył anegdotę o poznańskich "blokersach"

fot. Prawo i Sprawiedliwość / FB
fot. Prawo i Sprawiedliwość / FB

Prezes PiS na spotkaniu ze swoimi wyborcami mówił między innymi o fałszywym obrazie swojej partii w mediach.

Jarosław Kaczyński mówił sporo o historii oraz o siedmiu latach rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Działamy w interesie Polski. Nasi przeciwnicy kłamliwe przedstawiają sytuację w kraju - musimy zrobić wszystko, aby ich metoda zawiodła. Pamiętajmy o 2006/7 roku, kiedy mówiono nieprawdę o tym, co dzieje się w kraju" - mówił.

Dodał, że był to krótki okres rządów PiS, ale intensywny i dobry. "Wiele spraw zostało załatwionych, a w kraju był spokój. 2006 rok był najspokojniejszym od 1989, tak wskazywały wszystkie statystyki" - mówił. "Jednocześnie media stworzyły obraz taki sam, jaki tworzony jest dzisiaj, zupełnie oderwany od faktów. I ludzie w to uwierzyli"- dodał.

Przytoczył też pewien incydent z Poznania. "Pewien znany dziennikarz, całkowicie po naszej stronie, prowadził, jak to się mówi, dla grosza jakiś program satyryczny w telewizji kablowej, małej telewizji w jednym osiedlu w Poznaniu. W pewnym momencie uznał, że to nie ma już dla niego sensu i zrezygnował. Po ostatniej audycji wracał przez osiedle i zaczepili go, jak to się dzisiaj mówi, 'blokersi' i mówią 'co, Kaczor ci zakazał?'. Ja, proszę państwa, nigdy o tym programie nie słyszałem" - opowiadał Kaczyński.

"I chociaż jest to tylko anegdota, sama w sobie śmieszna, ale pokazująca jak ukształtowano świadomość tych ludzi. Ci ludzie w dniu wyborów w 2007 r., tak jak zwykle tego nie robili, szli do wyborów. Szli, bo byli przekonani, że wolność jest im zabierana nawet na poziomie programu satyrycznego dla kilku czy kilkunastu tysięcy ludzi. Tak można ludzi oszukiwać. Tak można ludziom wmawiać, że jest zupełnie inaczej, niż jest" - twierdził lider PiS.

"Żeby ten obraz rzeczywisty dotarł do ludzi, musimy dokonać w ciągu tych najbliższych około 10 miesięcy ogromnego wysiłku. My w tej chwili ten wysiłek przygotowujemy, organizujemy. Będzie wiele przedsięwzięć zmierzających do tego, by tę fałszywą świadomość milionów ludzi w Polsce zmienić. Ale to musi być wysiłek wspólny - wszystkich członków partii, sympatyków i wszystkich ludzi, którzy są na tyle rozgarnięci, żeby potrafić skonfrontować to, co im się pokazuje na różnych ekranach czy w prasie z tym, co jest naprawdę" - dodał.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro