Reklama
Reklama

Pedofil na basenie? Miał wciągnąć 8-latka do toalety

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stefan Kuhn z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stefan Kuhn z Pixabay

31-latek został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło 30 listopada w Gostyniu. Jak relacjonuje portal Gostyn24.pl, na basenie przebywała grupa dzieci. Jednego z 8-letnich chłopców 31-letni mężczyzna miał wciągnąć do toalety. "W pewnym momencie jedno z dzieci źle się poczuło i udało się do pomieszczeń przebieralni i toalety. Po chwili chłopiec wrócił. Przerwał zajęcia i miał pozostać pod opieką wychowawczyni. Po chwili jednak poszedł po ręcznik, aby się okryć. Wówczas doszło do zdarzenia, o którym wiemy na razie z relacji pośrednich - od nauczycielki i matki, z którą rozmawiał po zdarzeniu" - mówił dziennikarzom prokurator Jacek Masztalerz z gostyńskiej prokuratury.

Nauczycielka zdenerwowała się bo chłopiec długo nie wracał z szatni. "Gdy spojrzała dziecko, podeszło do niej dość szybkim krokiem i rozpłakało się. Chłopiec przekazał, że doszło w pomieszczeniach przebieralni do zdarzenia. 31-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu gostyńskiego, siłą wciągnął dziecko z przebieralni do toalety, gdzie doszło do zachowań określanych w przepisach prawa jako inne czynności seksualne" - mówił prokurator.

Mężczyzna został zatrzymany przez ratowników. Po czym na miejsce wezwano policję.

Jak przekazują dziennikarze, niewykluczone, że poszkodowanych może być więcej, bo wiadomo, że 31-latek bywał na tym basenie częściej. "Bywał na basenie m.in., gdy była to grupa - być może to było planowanie, próba jakiegoś innego zachowania, zwłaszcza że mamy informacje o jakimś postępowaniu dotyczącym czynności seksualnych, które zostało zakończone wnioskiem do sądu, ale był też ślad o jego niepoczytalności" - mówił w rozmowie z lokalnym portalem prokurator Jacek Masztalerz.

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Ma przejść badania psychologiczne. Prokuratura będzie teraz przesłuchiwać 8-latka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro