Reklama
Reklama

W sobotę kolejna aukcja dla Fundacji Dom Autysty. Licytowane będą 102 prace

Ubiegłoroczna aukcja. | fot. Materiały prasowe
Ubiegłoroczna aukcja. | fot. Materiały prasowe

W tym roku zbierane będą środki na wyposażenie placówki i na wsparcie terapii osób z autyzmem.

Po raz siódmy w Poznaniu odbędzie się "Aukcja dla Domu" - charytatywna aukcja sztuki, organizowana przez Fundację Dom Autysty. Fundacja została założona przez rodziców osób z autyzmem. Dzięki tej aukcji rodzicom osób z autyzmem udało się zebrać fundusze na wkład własny do projektu unijnego i wybudować Dom Autysty - pierwsze takie miejsce w Poznaniu i regionie. Aukcja rozpocznie się w sobotę o godzinie 16 w Centrum Kultury Poznania Zamek.

"Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Aukcja odbywa się równolegle na żywo oraz online, i jest transmitowana na portalach Facebook i Youtube" - informuje Adam Kompowski, prezes Fundacji Dom Autysty,

W tym roku podczas aukcji licytowane będą 102 prace: obrazy, grafiki, fotografie, rysunki oraz kolaże. "Większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Noriaki, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz. Są także prace znanych artystów spoza Poznania: Ewy Kuryluk, Doroty Buczkowskiej czy Grzegorza Klimka. Jako pierwsza licytowana będzie praca Michała Kaczmarka, osoby z autyzmem, uczestnika warsztatów artystycznych w Domu Autysty" - dodaje Kompowski.

Prace przeznaczone na licytację można było do soboty oglądać w Zamku podczas Wystawy dla Domu. Katalog aukcji znajduje się tutaj.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem - na wyposażenie Domu Autysty.

Aukcja dla Domu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro