Reklama
Reklama

Rusza cykl "Ulica dla dzieci". W sobotę w pierwszej lokalizacji przygotowano mnóstwo atrakcji

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dmitriy Gutarev z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dmitriy Gutarev z Pixabay

Organizatorzy zapraszają na wspólne dekorowanie choinki, popularne gry i zabawy podwórkowe, strefę łamigłówek czy karaoke.

"Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich" to pomysł na przestrzeń, która udostępniona zostanie dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom do zabawy. W tym roku będzie można wziąć udział aż w czterech takich wydarzeniach.

Pierwsze z nich odbędzie się już w sobotę, w godz. 15-20 w parku Rataje (na placu z fontanną). "Inicjatywa "Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich" to projekt integracyjny od 2 lat realizowany ze środków budżetowych Miasta, a tym razem finansowany przez UNICEF. Jego realizatorem jest Fundacja lnstytut Rozwoju Aktywności" - informują miejscy urzędnicy.

"W parkowej uliczce na Ratajach pojawi się aż 11 stref z różnymi aktywnościami dla dzieci i dorosłych. W strefie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy policjanci i strażnicy miejscy będą tłumaczyć najmłodszym zasady poruszania się po mieście i wyjaśniać, na czym polega pierwsza pomoc. W strefie łamigłówek w specjalnie przygotowanych skrzynkach i stanowiskach dzieci będą mogły odkryć "skarb Poznania". Wszystkie łamigłówki będą przygotowane w dwóch językach, tak, by dzieci polskie i ukraińskie mogły bawić się razem" - dodają.

Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli zrobić sobie selfie albo skorzystać z pomocy fotografa w strefie klimatycznych zdjęć. Powstałe podczas wydarzenia fotografie będzie można włożyć do "Albumu solidarności". Miłośnicy rękodzieła stworzą własne ozdoby świąteczne i nauczą się dekorować ekologiczne torby. W parku odbędzie się też Silent Disco, a każdy uczestnik będzie mógł na słuchawkach włączyć kanał zarówno po ukraińsku, jak i po polsku. Nie zabraknie też miejsca na dziecięce karaoke - również w dwóch językach.

Dla chętnych przygotowano także warsztaty ekologiczne oraz strefę gier podwórkowych. Z kolei w strefie edukacji i rozwoju będzie można spróbować swoich sił w rozwiązywaniu logicznych zagadek.

"Aby ułatwić dzieciom integrację, w parku pojawi się również strefa solidarności. Na dużej mapie, złożonej z konturów Polski i Ukrainy każdy będzie mógł się podpisać i pozostawić swój ślad. W rozwiązywaniu problemów językowych pomogą wolontariusze, znający języki polski oraz ukraiński" - przekazują miejscy urzędnicy.

Kolejne spotkania "Ulicy dla dzieci" odbędą się: 12 grudnia na ul. Dmowskiego, w godz. 13-19, przy Szkole Podstawowej nr 77; 17 grudnia w parku Kasprowicza, w godz. 15-20 oraz 18 grudnia na Naramowicach, przy bibliotece, w godz. 14-19.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro