Reklama
Reklama

Prezydent rozświetlił miejską choinkę. Dzień wcześniej niż planowano

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na placu Kolegiackim oficjalnie rozpoczęło się Betlejem Poznańskie.

Świąteczny klimat można już poczuć na pl. Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Do tych dwóch lokalizacji Betlejem Poznańskiego dołączyły w sobotę kolejne - Rynek Łazarski i pl. Kolegiacki.

3 grudnia pierwsze atrakcje na pl. Kolegiackim zaplanowano już na godzinę 16:00. Wtedy przed publicznością wystąpi zespół Golden Collective. " O godz. 16:30 świąteczne lampki na 13-metrowej miejskiej choince zapali Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Później uczestnicy jarmarku będą mogli posłuchać ukraińskiej grupy Eat Me Crew. W wydarzeniu wezmą też udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75, którzy wykonają program artystyczny. O godz. 17:00 poznaniaków i turystów - szczególnie najmłodszych - w świąteczny nastrój wprowadzi spektakl Teatru Fuzja "Takich Świąt jeszcze nie było" - zapowiadali miejscy urzędnicy.

Dzień później, 4 grudnia o godz. 12:00, będzie można wziąć udział w nietypowym wykonaniu "Cichej nocy" - klasyczna kolęda "zabrzmi" w polskim języku migowym.

Przypomnijmy. Pierwotnie rozświetlenie miejskiej choinki miało nastąpić w niedzielę. Plany te zmieniono jednak z uwagi na awans reprezentacji Polski do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Tak by poznaniacy nie musieli wybierać, czy uczestniczyć w wydarzeniu, czy obejrzeć mecz.

Betlejem Poznańskie na pl. Kolegiackim i Rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na pl. Wolności do 27 grudnia.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro