Reklama
Reklama

Trudne warunki na drogach. Autobusy musiały zmienić trasy

fot. ZDM
fot. ZDM

Nieprzejezdne były ulice Kobylepole i Borówki.

Jak przekazuje kierownik ruchu CNR MPK, kompletny paraliż komunikacyjny panował od rana na ulicach Borówki i Kobylepole. W związku ze śliską nawierzchnią i trudnym terenem autobusy nie mogły tam przejechać. Jeden z nich miał też kolizję. Linie nr 152 i 425 do godziny 9:15 kursowały objazdem. Inne pojazdy MPK w miarę możliwości kursują zgodnie z planem.

ZDM zapewnia, że na ulicach przez cały czas działa sprzęt odśnieżający. Wciąż trwa odśnieżanie i posypywanie dróg. Kierowców, pieszych i rowerzystów prosimy o zachowanie ostrożności - informują przedstawiciele ZDM i przypominają, że "działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach, w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza na mostach i wiaduktach, przy zbiornikach wodnych, na terenach zalesionych, a prędkość należy dostosować do panujących warunków atmosferycznych".

Zgłoszenia dotyczące Akcji Zima są przyjmowane przez komórkę dyspozytorską ZDM całodobowo: tel. 61 64 77 231 (każde zgłoszenie jest rejestrowane); mail: [email protected]

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro