Reklama

Tańszy węgiel dla poznaniaków: są szczegóły

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Podano, w jakich firmach będzie można kupić tańszy opał.

Wiadomo, że to firmy Coalpol oraz Al Pari. Firmy działają w porozumieniu i jako pierwsze zgłosiły swój wspólny wniosek o sprzedaż poznaniakom węgla w niższej cenie. - Cena za tonę tego opału będzie wynosić 2,1 tys. zł - płatne gotówką w momencie zakupu - wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Tańszy węgiel będą mogły kupić wyłącznie osoby, które okażą zaświadczenie z Poznańskiego Centrum Świadczeń (można się po nie zgłaszać). Miasto zachęca, by wniosek składać jak najszybciej. - Należy zarezerwować wizytę poprzez miejską infolinię (nr telefonu 61 646 33 44) lub formularz internetowy dostępny na stronie PCŚ: www.pcs.poznan.pl. Zaświadczenie będzie wydawane w jednym egzemplarzu, w ciągu 14 dni od złożenia wniosku - dodają. Przypomnijmy, że o zaświadczenie mogą się ubiegać osoby posiadające prawo do dodatku węglowego.

Miasto zapewnia, że sprzedaż węgla ruszy wkrótce. Konkretna data nie została jeszcze podana. - Po odbiór węgla będzie można przyjechać własnym samochodem. Obie firmy oferują transport opału pod adres zamieszkania (na terenie Poznania). Jest to usługa dodatkowo płatna i kosztuje 100 zł w przypadku zakupu 1 lub 1,5 tony lub 150 zł w przypadku kupna pół tony. Ważne: cena obejmuje tylko dowóz węgla, z jego wyładowaniem, ale bez wniesienia. Aby uniknąć oszustów, którzy podają się za pośredników węglowych, warto pamiętać, że za opał należy zapłacić wyłącznie w składzie węgla. Tam też można będzie otrzymać fakturę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro