Reklama

21-letni Ukrainiec zatrzymany za oszustwa. Wypłacił 50 tysięcy zł z kont za pomocą BLIK-a

fot. policja
fot. policja

Mężczyzna działał prawdopodobnie przez miesiąc.

Sprawą zajmowali się policjanci z Leszna. Do zatrzymania doszło 29 listopada na terenie powiatu poznańskiego, podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu przez młodego mężczyznę.

- Mężczyzna miał związek z oszukaniem młodej mieszkanki powiatu leszczyńskiego. Kobieta w połowie listopada wystawiła na jednym z internetowych portali aukcyjnych sukienkę na sprzedaż. Niedługo potem odezwał się do niej oszust, rzekomo zainteresowany zakupem. Otrzymała od niego w wiadomości sms informację, że ten chce uiścić opłatę za sukienkę i przesłał link, poprzez który sprzedająca miała odebrać już przelane na jej konto pieniądze - zdradza Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Niestety, ale kobieta dała się oszukać mężczyźnie. - Otworzyła link do strony bankowości elektronicznej do złudzenia podobnej do autentycznej, niestety była ona fałszywa. Usiłując zalogować się na "rzekome" swoje konto otrzymała "sms kod", który umożliwił dopisanie nowego urządzenia (komputera lub telefonu) do rachunku. Akceptując zgodę, umożliwiła oszustom dysponowanie jej pieniędzmi. Z jej rachunku przestępcy dokonali zakupów internetowych, przelewów i wypłaty z bankomatu przy użyciu kodu BLIK na łączną kwotę prawie 7 tysięcy złotych - dodaje.

Gdy kobieta zorientowała się, że straciła całe oszczędności, powiadomiła policję. Funkcjonariusze zbadali sprawę i trop zaprowadził ich do powiatu poznańskiego. 21-latek z Ukrainy akurat przebywał w rejonie Poznania i wypłacał pieniądze z bankomatu. - Mężczyzna usłyszał zarzut związany z oszustwem, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Jak ustalili policjanci podejrzany pobierał pieniądze z bankomatów metodą na BLIK od miesiąca wyłudzając około 50 tysięcy złotych.

21-latek trafił na 3 miesiące do więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro