Reklama
Reklama

Kulisy domniemanego znęcania się katechetki nad uczniami podstawówki w Kaliszu. Straszenie piekłem i, że pójdą do domu dziecka

Zdjęcie ilustracyjne | fot. James Coleman / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. James Coleman / unsplash.com

O tej sprawie pisaliśmy już w połowie listopada.

Polska Agencja Prasowa w połowie ubiegłego miesiąca ujawniła, że w Szkole Podstawowej nr 16 w Kaliszu miało dochodzić do znęcania się nad najmłodszymi uczniami przez katechetkę - siostrę zakonną. Choć początkowo informowano, że kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, szybko zweryfikowano informację podkreślając, że zakonnica do winy się nie przyznała.

Dziś PAP podaje, na czym miało polegać domniemane znęcanie. Katechetka miała nie pozwalać dzieciom jeść śniadania w klasie, a także korzystać z toalety w trakcie przerwy. Dodatkowo straszyła dzieci, że jeśli ich rodzice będą pić alkohol, zabierze ich policja, a następnie nawiedzi ich szatan i pójdą do piekła. Gdy już policja zabierze rodziców, dzieci trafią do domu dziecka. Miała również szarpać dzieci.

Sprawa trafiła już do Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Po przeanalizowaniu materiałów, zawiadomiony został rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewódzki. Powiadomiono go o możliwości popełnienia "czynu psychicznego i fizycznego znęcania się nad uczniami naruszającego prawo i dobro ucznia przez nauczycielkę religii".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro