Reklama

Policja uniemożliwiła mężczyźnie skok z siódmego piętra

fot. Komenda Miejska Policji w Koninie
fot. Komenda Miejska Policji w Koninie

Mundurowi z Konina uratowali 59-latka.

Policjanci pełnili służbę w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy dostali wezwanie do mężczyzny, który na siódmym piętrze stanął za barierkami klatki schodowej i chce skoczyć w dół.

- Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na siódme piętro wjechali windą. Wychodząc z niej jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę, który znajdował się za barierkami. Stał on na metalowym pręcie przecinającym wolną przestrzeń pomiędzy schodami. Mundurowi dosłownie w ostatniej chwili podbiegli do desperata, który pochylił się do przodu, by skoczyć - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Koninie.

Policjanci zdążyli chwycić mężczyznę za odzież i wciągnęli go za barierki. Okazało się, że jest to 59-letni mieszkaniec Konina.

Mężczyzna wciąż powtarzał, żeby zostawili go w spokoju, ponieważ nie ma po co żyć. Przybyła na miejsce załoga pogotowia, zabrała go do szpitala. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, mieszkaniec Konina pewnie dopiął by swego i skoczył z siódmego piętra - podaje Komenda Miejska Policji w Koninie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro