Reklama
Reklama

Zmiany na jarmarku świątecznym na MTP. Grzane wino także w papierowych kubkach, więcej miejsc do parkowania

fot. Maciej Karwowski
fot. Maciej Karwowski

O skargach na organizację parkingu i punktu zwrotu kubków po grzańcu pisaliśmy na portalu.

W ostatni weekend Czytelnicy informowali nas o długich kolejkach, jakie tworzyły się do punktu zwrotu kubków po grzańcu na terenie jarmarku na MTP. Jak wyjaśniali, za kubek płaci się 20 złotych kaucji i aby odzyskać pieniądze trzeba go oddać, co jest oczywiste. Mniej oczywiste było jednak to, że w weekend do punktu ustawiała się bardzo długa kolejka oczekujących.

Drugi problem pojawił się na nowym parkingu podziemnym na MTP, z którego część kierowców wyjeżdżała w weekend blisko 2 godziny. Skarżono się, że nikt nie panował nad komunikacyjnym chaosem w tym miejscu.

Już kilka dni temu Międzynarodowe Targi Poznańskie wyjaśniały nam, że w najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany, które mają ułatwić życie osobom odwiedzającym jarmark. Teraz poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie.

- Już od najbliższego weekendu uruchomiony zostanie drugi punkt oddawania kubków po grzanym winie. Aby usprawnić pracę, zwiększona zostanie również obsługa tych punktów. Kaucję można odebrać w gotówce lub bezpośrednio na kartę, co przyspiesza obsługę. Dla zabieganych istnieje również opcja zakupu napojów w jednorazowych papierowych kubkach - podają MTP.

Targi zachęcają, by na MTP dojeżdżać komunikacją miejską. Ale dla tych, którzy przyjadą autem, w weekend zostanie otwarty kolejny parking na MTP. - Wjechać na niego można bramą nr 7 od ul. Bukowskiej (naprzeciwko Hotelu Sheraton). Będzie on działał w weekendy (w piątki w godz.15:00-21:00, w soboty i niedziele w godz. 11:00-21:00).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro