Reklama
Reklama

Napadał na poznańskie apteki i groził pracownikom. Uzależniony poznaniak skazany

fot. policja
fot. policja

Mężczyznę zatrzymano dwa lata temu.

Ówczesny 47-latek 16 listopada 2020 roku napadł na aptekę na Łazarzu. Ukradł z niej leki wcześniej strasząc nożem pracowników. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna miał na koncie kilka innych napadów na apteki w mieście.

- Groził pracownikom nożem i wymusił wydanie leków. Groził też nożem przypadkowemu świadkowi, który chciał go zatrzymać - wyjaśniała wówczas Dominika Pupkowska-Bral z policji. - 47-latek schował się przed policjantami w jednej z bram na ulicy Małeckiego. Gdy mundurowi wraz z psem tropiącym sprawdzali budynek, napastnik wszedł na drugie piętro, gdzie wdrapał się na zewnętrzny parapet. Negocjacje trwały ponad dwie godziny. Ściągnięty z parapetu przez policjantów desperat od razu został obezwładniony - dodała.

Ostatecznie ustalono, że dziś już 49-letni mężczyzna ma odpowiadać za popełnienie 8 czynów: rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, kradzieży rozbójniczych, zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz kierowania gróźb karalnych. Groziło mu do 15 lat więzienia.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, z akt sprawy wynika, że iż napastnik jest osobą uzależnioną. Kradł leki zawierające pseudoefedrynę, z której następnie produkował silnie odurzający efedron.

W marcu bieżącego roku mężczyznę skazano na 4 lata więzienia, ale prokuratura złożyła apelację. W środę wyrok zaostrzono do 6 lat więzienia. Mężczyzna przebywa już za kratami, gdzie poddaje się terapii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro