Reklama

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP utrzymane na dłużej

fot. MSWiA
fot. MSWiA

Będą obowiązywać co najmniej do końca lutego.

Od lutego 2022 roku w Polsce obowiązuje III stopień alarmowy CHARLIE-CRP ze względu na bezpieczeństwo polskiej cyberprzestrzeni. - Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu - wyjaśnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W naszym kraju, a także wobec polskiej infrastruktury energetycznej poza granicami Polski, obowiązuje także drugi stopień alarmowy BRAVO. Jest związany z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. - Można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

MSWiA podało, że oba stopnie alarmowe obowiązywać będą do końca lutego 2023 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro