Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak na zdjęciu ze swoją idolką, prezydentką Paryża. Ceni ją za radykalizm we wprowadzaniu zmian w mieście

fot. Jacek Jaśkowiak FB
fot. Jacek Jaśkowiak FB

Prezydent Poznania pochwalił się w mediach społecznościowych zdjęciem z Anne Hidalgo.

O tym, że Jacek Jaśkowiak pojechał do Brukseli, by wziąć udział w Kijowskim Forum Inwestycyjnym, pisaliśmy już we wtorek. Wówczas prezydent naszego miasta pochwalił się, że Poznań będzie uczestniczyć w odbudowie Kijowa po zakończeniu wojny. Podpisano stosowne memorandum. Sygnatariuszami są również władze Paryża, Rzymu czy Berlina.

Dziś Jacek Jaśkowiak pochwalił się na Facebooku zdjęciem z prezydentką Paryża, Anne Hidalgo. - Jestem fanem Anne Hidalgo, prezydentki Paryża. Cenię ją przede wszystkim za odwagę i radykalizm we wprowadzaniu zmian w stolicy Francji, między innymi w zakresie transportu i ograniczania ruchu samochodowego - napisał na FB Jaśkowiak. - Uważam, że idea miasta 15-minutowego - w tym priorytet dla pieszych i rowerzystów, rozwój transportu publicznego - to jedyny słuszny kierunek, jeśli chcemy, by nasze metropolie były miejscami przyjaznymi dla mieszkańców i dla klimatu - dodał.

We wtorek prezydent Poznania pokazał zdjęcie z inną osobistością - Władimirem Kliczko, bratem mera Kijowa Witalija Kliczki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
53.53 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro