Reklama

Wyższa kara dla nastolatka, który dwa razy zgwałcił swojego niepełnosprawnego kuzyna

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sweetlouise/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sweetlouise/pixabay.com

W środę Sąd Apelacyjny w Poznaniu zdecydował, że sprawca trafi do więzienia nie na 3, a na 5 lat.

O tej sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. Do dramatu doszło w 2018 roku, gdy wówczas 8-letni niepełnosprawny chłopiec został zmuszony przez swojego nastoletniego, wówczas 17-letniego, kuzyna dwukrotnie do seksu oralnego i analnego. Choć chłopiec skarżył się bliskim, ci mu nie uwierzyli. Dopiero nauczyciele z jego szkoły powiadomili służby.

W czerwcu 2022 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał nastolatka na 3 lata więzienia za gwałt. Jeden gwałt, bo drugie zdarzenie uznano jedynie za doprowadzenie do innej czynności seksualnej. Prokuratura nie zgodziła się z wyrokiem i domagała się wyższej kary dla sprawcy.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w środę Sąd Apelacyjny zaostrzył karę dla nastolatka, który wykorzystał kuzyna. Skazano go na 5 lat więzienia. Tak sędzia mówił o sprawcy cytowany przez GW: "Co do zasady był i jest "normalnym" człowiekiem. Cieszy się pozytywną opinią w szkole i w pracy, a po prostu wówczas zdarzyły mu się takie nieładne, mówiąc kolokwialnie, wybryki w stosunku do małoletniego kuzyna".

Sprawca nie tylko spędzi 5 lat w więzieniu. Przez 8 lat nie może kontaktować się z kuzynem, a także zbliżać się do niego na mniej niż 100 metrów. Czeka go jeszcze jeden proces - w sprawie zmuszania 8-letniego wówczas kuzyna do całowania. Początkowo 17-latka uniewinniono, ale teraz sędzia nakazał powtórzenie procesu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro