Reklama

Kolejna petycja wyznawcy księdza Woźnickiego. Teraz domaga się likwidacji domów publicznych

archiwum | fot. Adrian Hewusz
archiwum | fot. Adrian Hewusz

To kolejny taki dokument.

- Jako Rzymski-Katolik przedsoborowy domagam się spełnienia postulatów ogłoszonych publicznie przez ks. Michała Woźnickiego SDB - czytamy w petycji napisanej przez Piotra Kota z Organizacji Katolików Ofiar Posoborowia. A postulaty są konkretne. Autor dokumentu domaga się "likwidacji domów publicznych i klubów ze striptizem w Poznaniu, odbudowania pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa w jego pierwotnej lokalizacji oraz odprawiania na uroczystościach państwowych i miejskich Mszy Świętej Trydenckiej w Rycie Rzymskim przez uprawnionego kapłana (np. Ks. Michała Woźnickiego lub ks. Jacka Bałembe), zamiast posoborowej ucztyjki z barmanem didżejem (trochę chlebuś, trochę winuś)". Petycję skierowano do Jacka Jaśkowiaka.

Przypomnijmy, że jest to już drugi dokument tego typu, który trafił do urzędników. Na początku listopada w petycji domagano się m.in. zmiany nazwy skweru Romana Wilhelmiego na skwer Księdza Michała Woźnickiego SDB oraz wprowadzenia zakazu koncertowania Maryli Rodowicz i Beaty Kozidrak na wzór zakazu koncertowania Rogera Warersa w Krakowie.

Ksiądz Woźnicki został wydalony z Towarzystwa Salezjanów już kilka lat temu i choć dom zakonny już dawno temu wezwał go do opuszczenia obiektu, mężczyzna wciąż tam mieszkał. Ostatecznie dojść miało do eksmisji, ale duchowny sam wyprowadził się z obiektu we wrześniu. Miasto zaproponowało mu lokal zastępczy, ale ksiądz odmówił wprowadzenia się do niego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro