Reklama
Reklama

W siedzibie ZKZL powiesili różową skrzyneczkę

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Od teraz Biuro Obsługi Klienta stało się punktem gdzie każda kobieta będzie mogła skorzystać z różowej skrzyneczki.

Zachęcony popularnością akcji wśród najemców ZKZL postanowił włączyć się w kolejną akcję mającą na celu poprawę komfortu lokalnej społeczności. Akcja "Różowa skrzyneczka" prowadzona jest przez fundację o tej samej nazwie, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w tym zakresie.

"Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych stara się cały czas poprawiać komfort życia poznaniaków. Najważniejsze zadania spółki to oczywiście budowa nowych mieszkań oraz modernizacja miejskiego zasobu, która ma za zadanie poprawić warunki mieszkaniowe najemców. ZKZL stara się również dbać o mieszkańców poprzez akcje, które poprawią bezpieczeństwo poznaniaków. Od wielu lat spółka rozdaje czujniki czadu i czujniki dymu, które mogą uratować ludzie zdrowie i życie. Działania przygotowane przez spółkę cieszą się coraz większym zainteresowaniem" - tłumaczy Łukasz Kubiak z ZKZL i dodaje, że kolejnym pomysłem jest właśnie różowa skrzyneczka.

W różowej skrzyneczce poznanianki znajdą niezbędne środki higieniczne używane podczas cyklu menstruacyjnego. Będzie ona znajdować się w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Matejki 57.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro