Reklama
Reklama

Znów będą rozdawać powstańcze flagi. W zeszłym roku rozeszły się w kilkanaście minut

archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

Teraz będą one rozdawane podczas imprez plenerowych w pięciu wielkopolskich miastach.

W tym roku, podczas grudniowych imprez plenerowych organizowanych w pięciu wielkopolskich miastach, będzie można zdobyć jedną z kilku tysięcy powstańczych flag! - "Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Bez względu na to, jak bardzo się na co dzień różnimy, to przecież tworzymy dumną z Wielkopolski wspólnotę" - zachęca do włączenia się w rocznicowe świętowanie Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

"104. rocznicę wybuchu Powstania chcemy uczcić godnie. Ponieważ w ubiegłym roku zaproponowana przez nas akcja rozdawania mieszkańcom Poznania powstańczych flag spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, będziemy ją kontynuować. Chcemy nadać jej szerszy wymiar i dlatego tegorocznej kampanii promocyjnej towarzyszyć będzie hasło "WywieśMY flagi dla Powstańców!" - dodaje

W grudniu, w pięciu wielkopolskich miastach, zaplanowano wydarzenia plenerowe, podczas których będą one rozdawane mieszkańcom. Atrakcje pozwolą przenieść się do 1918 roku i poczuć wyjątkową atmosferę tamtych dni, a to za sprawą obozu powstańczego, saloniku prasowego czy zakładów rzemieślniczych oraz zdjęć i obrazów z tamtej epoki. "Podczas wydarzenia będzie można też wykonać samodzielnie flagę powstańczą, proporczyki czy rozetę, wspólnie pośpiewać piosenki, zrobić pamiątkowe zdjęcia z rekonstruktorami. Dla tych, którzy lubią wyzwania przygotowany został "pokój zagadek". Wszystkim uczestnikom doda sił "grog powstańczy 0% - przeciwdziałający szkorbutowi" - zapowiadają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Miasteczka Powstańcze będzie można odwiedzić w dniach:
• 9 grudnia 2022 w Pile, plac Konstytucji 3 Maja, godz. 15.00-19.00
• 10 grudnia 2022 w Lesznie, Rynek, godz. 15.00-19.00
• 11 grudnia 2022 w Kaliszu, Skwer Rozmarek, godz. 12.00-16.00
• 17 grudnia 2022 w Koninie, plac Wolności, godz. 14.00-18.00
• 18 grudnia 2022 w Poznaniu, na terenie MTP przy Jarmarku Świątecznym, godz. 14.00-18.00

Tradycyjnie najważniejszym punktem obchodów będą uroczystości przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu. Rozpoczną się one 27 grudnia o godzinie 16.40. Następnego dnia delegacja z Wielkopolski wraz z Markiem Woźniakiem, Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, uda się do Warszawy, by tam oddać hołd powstańcom.

"Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Bądźmy dumni z Wielkopolski" - zachęca marszałek.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Sytuacja dotyczy kilku powiatów w Wielkopolsce
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro