Reklama
Reklama

W przyszłym roku pojedziemy nową kładką rowerową nad Wartą

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Prace idą zgodnie z planem.

Chodzi o kładkę, która połączy Owińska i Radojewo. W poniedziałek budowę odwiedzili zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski i wójt Czerwonaka Marcin Wojtkowiak. - Prace przebiegają zgodnie z planem. Ich zakończenie przewidziane jest na czerwiec 2023 roku. Inwestycja powstaje dzięki wsparciu gminy Czerwonak, naszego Miasta, Suchego Lasu, środków unijnych oraz Powiatu Poznańskiego - wyjaśnia Wiśniewski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O tej inwestycji pisaliśmy już w marcu 2018 roku. Wówczas informowano, że konstrukcja miałaby się opierać na żelbetowych palach, a jej szerokość ma umożliwiać swobodne i jednoczesne korzystanie z niej przez pieszych oraz rowerzystów. Koncepcja zakładała również powstanie punktów widokowych i miejsc do odpoczynku odseparowanych od ciągu pieszo-rowerowego. Przy kładce po stronie Owińsk dodatkowo miała powstać przystań jachtowa i kajakowa m.in. z pływającym pomostem.

Infrastruktura przy kładce po stronie Owińsk już powstała. Na początku 2021 roku oficjalnie zakończono tu prace. Przystań znajduje się na wysokości ulicy Cysterek, jest oświetlona i monitorowana. Zamontowano na niej stoły i ławki oraz stację naprawczą rowerów. Umocniono tu brzeg rzeki, a w sezonie można korzystać z pomostu pływającego, przy którym można cumować np. kajaki.

Teraz pozostaje ukończenie kładki. Wykonawcą jest tu firma MOST z Sopotu. Koszt to około 23 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro