Reklama
Reklama

Ruszają kolejne prace drogowe w centrum! Tym razem przebudowana zostanie jezdnia placu Wolności

fot. PIM
fot. PIM

Konkretnie jezdnia południowa, po której jeżdżą też tramwaje.

Pierwsze prace rozpoczną się tutaj w najbliższy poniedziałek, 5 grudnia. - Przebudowany zostanie cały odcinek, którym biegnie torowisko tramwajowe, tzn. od Al. Marcinkowskiego do ul. 27 Grudnia. W poniedziałek wykonawca inwestycji przejmie plac budowy i będzie montował ogrodzenie budowlane. W pierwszej kolejności wygrodzi torowisko tramwajowe. W kolejnych etapach wygradzane będą także chodniki - podczas prac dostępne będą ciągi piesze, trasy będą się jednak zmieniać w zależności od postępów budowy. Zachowany zostanie także dojazd do posesji przy pl. Wolności - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najpierw czeka nas demontaż starego torowiska, następnie wykonawca weźmie się za przebudowę sieci podziemnych. - Docelowo powstanie nowe torowisko, przesunięte na północ w stosunku do obecnego - podobnie jak w ul. 27 Grudnia. W miejscu, gdzie obecnie przebiega torowisko, powstanie droga rowerowa o szerokości 2,5 m oraz jeden z dwóch szpalerów drzew. Zmieni się również położenie przystanku, który obecnie jest na wysokości Arkadii. Zostanie on przesunięty na ul. 27 Grudnia, mniej więcej na wysokość Teatru Polskiego. Na przystanku w nowej lokalizacji będzie mógł w przyszłości zatrzymywać się tramwaj jadący nową trasą w ul. Ratajczaka. Skrzyżowanie ulic 27 Grudnia, Ratajczaka, 3 Maja i pl. Wolności zostanie tak przebudowane, by tramwaj mógł skręcić w lewo z ul. Ratajczaka w stronę Okrąglaka.

Ulica ma się mocno zmienić. Nie tylko pojawią się tutaj dwa szpalery drzew (30 sztuk), ale też piesi i rowerzyści zyskają sporo przestrzeni. Torowisko, chodniki i trasa rowerowa będą pokryte kostką kamienną. - Chodnik przylegający bezpośrednio do pl. Wolności nie zmieni się, jedynie przy skrzyżowaniu z Al. Marcinkowskiego i przy budynku Arkadii nawiąże do sąsiedniej nawierzchni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
18.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro