Reklama
Reklama

Brak kolektora sanitarnego: przetarg w przyszłym tygodniu

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Prawy brzeg Warty nie posiada kolektora sanitarnego. Z tego powodu wstrzymane są inwestycje w tym rejonie. Ponad stu inwestorów czeka na decyzję Aquanetu o ogłoszeniu przetargu, a następnie rozpoczęciu budowy kolektora.

Do starej sieci sanitarnej jako ostatnie przyłączyły siębudynki Galerii Malta oraz osiedla znajdującego się w sąsiedztwie tego centrum handlowego. Wszystkie inne inwestycje zostały wstrzymane, gdyż prawobrzeżna część Poznania nie posiada nowegokolektora sanitarnego. Ten używany obecnie nie przyjmie już ścieków z kolejnych budynków- jest przeciążony.

Szacuje się, że cała inwestycja może kosztować 140 milionów złotych. Kolektor, czyli rura odprowadzająca ścieki, ma mieć 4 kilometry długości i ponad 2 metry średnicy.Kolektorbędzieprzebiegał od Zawad, przez Rondo Śródka, ulicę Jana Pawła II,Rondo Rataje, ażdo Franowa.

Już w przyszłym tygodniu Aquanet ogłosi przetarg na budowę kolektora sanitarnego i deszczowego dla prawobrzeżnej części miasta. Budowa ma się zakończyć do 2011 roku. Mieszkańcy trasy, na której znajdzie się kolektor, będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu przez 2 lata trwania prac.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro