Reklama
Reklama

Samochód podczas nauki jazdy z "elką" na dachu wyprzedził na przejściu dla pieszych. "Tak szkoli się kierowców w Poznaniu"

Kadr z filmu przesłanego od Czytelnika. | fot. Czytelnik
Kadr z filmu przesłanego od Czytelnika. | fot. Czytelnik

Niecodzienną sytuację zarejestrowały kamery samochodu naszego Czytelnika.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek na ul. Murawa w Poznaniu. Napisał do nas w tej sprawie Czytelnik załączając rejestr z kamer samochodowych - Tak szkoli się kierowców w Poznaniu. 28.11.2022 Poznań, ul. Murawa. Czyżby mandaty po 1500 zł za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych dla instruktora i kursanta były jeszcze za małe?

Na nagraniu jest godzina 11:15, gdy samochód należący do Ośrodka Szkolenia Kierowców, potocznie zwany "elką" podejmuje manewr wyprzedzania już na przejściu dla pieszych. W aucie znajduje się kursant oraz instruktor. Na dachu pojazdu widać również symbol "L", który jest ściągany z pojazdu, gdy instruktor kończy pracę i wraca sam do domu.

O podobnej sytuacji pisaliśmy w październiku tutaj. Kaliska policja zatrzymała mężczyznę, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Dostał on aż 15 punktów karnych, do tego doszły również inne wykroczenia, takie jak brak zapiętych pasów i przekroczenie prędkości, za co łącznie kierowca uzbierał 29 punktów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro