Reklama

24-latek zabrał dziewczynę na przejażdżkę. "Kreatywny kierowca przełożył tablice z innego pojazdu"

fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie
fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Niecodzienny wypad pary dwojga ludzi miał miejsce w miniony piątek w Złotowie.

24-letni kierowca poruszał się samochodem osobowym marki Ford, który jak się okazało, nie był dopuszczony do ruchu. - Kreatywny kierowca przełożył tablice rejestracyjne z innego pojazdu - poinformował Komenda Powiatowa Policji w Złotowie. Tablice były przypisane do busa innej marki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Podczas dalszej kontroli mundurowi dotarli do informacji, że auto, którym poruszał się młody kierowca było wyrejestrowane na terenie Niemiec i nikt nie zarejestrował go w Polsce.

Kierowca tłumaczył, że tablice rejestracyjne z wyróżnikiem PZL przełożył z innego pojazdu, by nie budzić podejrzeń w trakcie jazdy po mieście z dziewczyną - podaje złotowska policja.

Samochód został odholowany, a na 24-latka nałożono mandat w wysokości 5 tysięcy złotych. Jak podaje mł. asp. Damian Pachuc - Jego sprawą zajmie się również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro