Reklama
Reklama

Chcą zmienić organizację ruchu na kilku ulicach. O zdanie zapytają mieszkańców

fot. ZDM
fot. ZDM

Sprawa dotyczy Grunwaldu.

Przedmiotem opiniowania będzie propozycja zmian w organizacji ruchu na obszarze pomiędzy ulicami: Grochowską, Pogodną, Palacza i Grunwaldzką.

"Projektowane rozwiązania dotyczą zmiany kierunków ruchu na ulicach: Słonecznej (na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Strzecha), Sowińskiego (na odcinku od ul. Pogodnej do ul. Promienistej), Konfederackiej, Księżycowej oraz Belwederskiej (na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Pogodnej), uspokojenia ruchu i wprowadzenia elementów związanych z uporządkowaniem parkowania oraz wyznaczeniem kontraruchu rowerowego" - podaje Miejski Inżynier Ruchu.

I dodaje, że celem zmian jest uporządkowanie ruchu, podniesienie komfortu i bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i pozostałych uczestników ruchu.

Spotkanie warsztatowe odbędzie się 8 grudnia 2022 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 90 przy ul. Chociszewskiego 56. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, swój udział w warsztatach należy zgłaszać pod adresem: [email protected], do dnia 5 grudnia 2022 r.

"Podczas warsztatów, chcielibyśmy zaprezentować i omówić propozycje organizacji ruchu, wysłuchać Państwa sugestii, a także wspólnie wypracować konkretne rozwiązania" - dodaje.

Warsztaty będą elementem konsultacji społecznych, których cały proces potrwa od 28 listopada do 18 grudnia 2022 r. W tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić swoje uwagi, opinie i propozycje wysyłając wiadomość e- mail na adres: [email protected], lub dostarczając je na piśmie na adres: Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta - Miejski Inżynier Ruchu, pl. Kolegiacki 17, 61-841 w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro