Reklama
Reklama

Nietypowy bieg w Poznaniu w niedzielę. Bez korków, utrudnień i zmian na ulicach

archiwum | fot. Maciej Kopiński
archiwum | fot. Maciej Kopiński

To już szósta edycja Biegu po schodach Collegium Altum.

Bez korków, zmian w organizacji ruchu, ale za to ze sporym wysiłkiem - 27 listopada po raz szósty zorganizowany zostanie bieg na szczyt Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. Poprzednie edycje biegu spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy, dlatego impreza na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

"Rywalizacja ma oficjalnie rangę mistrzostw. Pierwszy zawodnik wystartuje o godzinie 10:00. Honorowym starterem będzie prof. dr hab. Elżbieta Gołata, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. W zmaganiach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób. Każda z nich ma szanse pobić rekord ostatnich edycji" - informuje Marta Andrzejewska, kierownik Działu Marektingu Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

"Najszybszy w historii zawodów wśród mężczyzn był Mateusz Marunowski z Jaworzna, który uzyskał czas 01:20, a wśród kobiet - Ilona Gradus z Warszawy z czasem 01:56. Oba rekordy padły w 2018 r."- przypomina.

W ramach biegu odbędą się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie też Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w 6. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 4. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Meta biegu usytuowana jest na 17. piętrze Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. Zawodnicy, którzy ukończą zawody, będą mogli pogratulować sobie pokonania aż 372 stopni. "W pewnym sensie jest to bieg na "setkę" - osiemnastopiętrowy Wieżowiec Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu mierzy bowiem 103,35 m" - przypomina Andrzejewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro