Reklama
Reklama

Tak wygląda ulica Złotowska w nowej odsłonie

fot. PIM
fot. PIM

Zyskała ona nie tylko nową drogę rowerową z chodnikiem, ale też równą nawierzchnię jezdni.

Przed inwestycją na ul. Złotowskiej brakowało bezpiecznej infrastruktury pieszo-rowerowej. Na przeważającej części ul. Złotowskiej między ul. Rezedową a Miastkowską, było jedynie nieutwardzone pobocze bez chodnika.

"Zmienił się znaczący odcinek ul. Złotowskiej, bo liczący ok. 1,7 km długości. Zasadnicze prace budowlane związane z drogą rowerową i chodnikiem zakończyły się wiosną tego roku. Dodatkowo zadanie zostało rozszerzone o wymianę nawierzchni jezdni, co wykonane zostało latem. W październiku zakończyły się wszelkie prace polegające na wprowadzeniu stałej organizacji ruchu oraz przeprowadziliśmy z wykonawcą procedurę odbiorową" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Chodnik i trasa rowerowa powstały po południowo-wschodniej stronie ul. Złotowskiej. "Początek inwestycji to skrzyżowanie z ul. Rezedową, gdzie ścieżka połączyła się z istniejącym fragmentem wyprowadzonym z pobliskiego ronda. Na odcinku od ul. Rezedowej do ul. Perzyckiej chodnik i droga rowerowa są rozdzielone, a na odcinku od ul. Perzyckiej do ul. Miastkowskiej powstał ciąg pieszo-rowerowy. Dalej trasa połączyła się z infrastrukturą prowadzącą w stronę ul. Bukowskiej i centrum miasta. Skrzyżowania ul. Złotowskiej z innymi ulicami uwzględniają nową infrastrukturę, w ramach prac m.in. wyniesione zostało to z ul. Owczą" - informują urzędnicy PIM.

Dodatkowo wzdłuż ogródków działkowych, pomiędzy przystankami autobusowymi Złotowska-Działki a Owcza, powstały miejsca odpoczynku, zmieniły się też przystanki autobusowe.

"W ramach zadania wybudowana została także kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Owczej do ul. Perzyckiej i rozbudowano przepusty drogowe. Z kolei stara nawierzchnia jezdni została wymieniona na nową na całej szerokości ul. Złotowskiej od ul. Rezedowej do ul. Miastkowskiej. Do dyspozycji kierowców jest więc równa i wygodna jezdnia" - dodają urzędnicy PIM.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
11℃
4℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro