Reklama

Policjant - kulturysta na podium na Mistrzostwach Świata

fot. KPP Kępno

Młodszy aspirant Kamil Skiba na co dzień jest funkcjonariuszem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

W dniu 20 listopada 2022 roku funkcjonariusz reprezentował nasz kraj i zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Świata w kulturystyce w Birmingham federacji PCA a wynikiem tym zapewnił sobie udział w mistrzostwach PCA Universe 2023, które odbędą się w Wielkiej Brytanii.

"Wśród licznych sukcesów ma na koncie między innymi złoty medal Pucharu Polski, dwa złote medale w zawodach międzynarodowych. Kamil Skiba kulturystykę trenuje od 13 roku życia. Jako młody chłopiec, był zafascynowany tym sportem. Pierwsze przyrządy do ćwiczeń zakupił jeszcze z pieniędzy, które udało mu się uzbierać podczas pracy w wakacje. Jak wspomina, jego najlepszym sprzętem na którym ćwiczył była ławka treningowa, zrobiona przez jego tatę. W międzyczasie zaczął trenować boks. Jednak przez kontuzję jaką doznał, przerwał treningi i z powrotem wrócił do kulturystyki. Nie wyobrażał sobie życia bez sportu" - informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.

"W 2015 roku miał okazję poznać jednego z mistrzów świata w kulturystyce, który został później jego trenerem. Kamil czerpał z niego wzorce, chciał również dojść do takiego poziomu. Wtedy właśnie założył sobie za cel - zdobyć tytuł Mistrza Świata" - dodaje.

Kolejne zawody już 3 grudnia 2022 roku, które odbędą się w Wiedniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro