Reklama

Czy poznaniacy oglądali pierwszy mecz Polaków na mundialu? Sprawdzono ruch w mieście

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemek / WTK

Temu, czy na ulicach podczas meczu było mniej aut, przyjrzał się Yanosik.

We wtorek o 17.00 rozpoczął się pierwszy mecz reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Zakończył się bezbramkowym remisem, o czym doskonale wiedzą ci, którzy go oglądali. Ale twórcy Yanosika postanowili sprawdzić, czy w trakcie meczu ruch w polskich miastach zamarł.

- Porównaliśmy liczbę unikatowych użytkowników aplikacji Yanosik w poszczególnych godzinach w dniu 22 listopada i porównaliśmy ją z wtorkiem tydzień wcześniej - 15 listopada. Okazuje się, że aktywność kierowców od godziny 17:00 znacząco spadła. Taka sytuacja utrzymała się do godziny 20:00 - tłumaczy Patryk Treumann, Yanosik. Największy spadek odnotowano w trakcie drugiej połowy meczu, a więc między 18.00 i 19.00. Wówczas na drogach było o 25 procent użytkowników Yanosika mniej niż w poprzedni wtorek o tej porze.

Podano też wyniki dla poszczególnych miast, ale w przypadku pierwszego meczu Polaków na mundialu w Rosji w 2018 roku. Okazuje się, że w trakcie meczu, między 17.00 a 19.00, najbardziej ruch zmniejszył się w Olsztynie, gdzie liczba aktywnych użytkowników aplikacji spadła o 49 procent. Tuż za nim uplasowały się Szczecin i Gorzów Wlkp., gdzie odnotowano 46-procentowy spadek. W przypadku Poznania był to spadek na poziomie 41 procent. Ostatni w tabeli jest Wrocław z wynikiem -33 procent.

Kolejny mecz Polaków już w sobotę o 14.00. Nasza reprezentacja zmierzy się z drużyną z Arabii Saudyjskiej. Następne spotkanie w środę o 20.00. Tym razem z Argentyną.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
33.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro