Reklama
Reklama

W Poznaniu przerabiają stare pralki na... ule. Będzie miód!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Pierwsze zbiory w przyszłym roku.

Jesienią na terenie Gratowiska Wschód przy ulicy Wrzesińskiej w Poznaniu otwarto pasiekę. Pasiekę nietypową, bo ule wykonano ze... starych pralek. Konkretnie z ich bębnów. Specjalnie przygotowano też okolicę - zasadzono tu lipę, kilka krzewów i wysiano miododajne rośliny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W tej chwili pszczoły zimują. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, a owady zaadaptują się w nowym miejscu, to w przyszłym roku odbędą się pierwsze zbiory miodu - zapowiadają urzędnicy.

Akcja ma przypominać mieszkańcom, jak istotna jest właściwa segregacja odpadów. - Jednym z materiałów wykorzystanych przy budowie uli były zużyte pralki. Ale i inne elektroodpady są prawdziwą kopalnią metali szlachetnych i cennych surowców. Ich prawidłowe utylizowanie jest niezwykle ważne dla środowiska. Recykling urządzeń elektrycznych i elektronicznych pochłania znacznie mniej energii niż wydobywanie rud metali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro