Reklama
Reklama

Decyzja sądu w sprawie skłotu Rozbrat: zostaje. Przynajmniej na razie

fot. Rozbrat FB
fot. Rozbrat FB

Sprawa wraca do Sądu Rejonowego.

O sprawie piszemy od lat. Społeczność Rozbratu uważa się za "prawowitych dysponentów" terenu przy ulicy Pułaskiego (opuszczonego kiedyś przez firmę Darex). Wiosną 2019 roku komornik oszacował wartość gruntu, co może prowadzić do zlicytowania działki. Sprzedaż terenu natomiast oznaczałaby eksmisję skłotu.

We wrześniu ubiegłego roku zapadł wyrok Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce, który nakazał wydanie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Ulica nieruchomości, na której działa skłot. Anarchiści zapowiedzieli apelację. W piątek, 25 listopada, Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał wyrok w tej sprawie - uchylił wyrok Sądu Rejonowego i nakazał powtórzenie procesu.

Jak podaje Radio Poznań, wyrok uchylono ze względów proceduralnych. Wskazano, że stowarzyszenie anarchistów nie miało wystarczającej reprezentacji w chwili, gdy zapadał wyrok pierwszej instancji, a więc we wrześniu ubiegłego roku. To znacznie wydłuża całą ewentualną drogę właściciela gruntu do jego odzyskania.

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu zapadł wyrok w innej sprawie dotyczącej skłotu. Anarchiści chcieli, by sąd stwierdził zasiedzenie nieruchomości, ale przegrali. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro