Reklama
Reklama

Kulisy zatrzymania sprawcy dewastacji kilkudziesięciu aut na Dębcu: wypatrzył go operator miejskiego monitoringu

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O tej sprawie piszemy od rana.

W nocy do naszej redakcji dotarły informacje o zniszczeniu kilkudziesięciu samochodów zaparkowanych na poznańskim Dębcu, między innymi na parkingu Volkswagena. W autach powybijano szyby, poprzebijano opony, a także porysowano karoserię. Już rano policja poinformowała nas, że w związku z tą sprawą zatrzymano 29-letniego poznaniaka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Teraz szczegóły zatrzymania zdradza Straż Miejska. Jak się okazuje, to operator miejskiego monitoringu doprowadził funkcjonariuszy do 29-latka. - Podczas oczekiwania na przystanku na autobus do pracy, zauważyłem przy ul. Łozowej kilka radiowozów policji i policjantów obok zaparkowanych samochodów - tłumaczy operator. - Duża liczba tych samochodów nie miała powietrza w kołach. Po przybyciu do pracy zainteresowałem się tym tematem i podczas przeglądu archiwum z kamer w rejonie ul. Łozowej zauważyłem mężczyznę chodzącego od samochodu do samochodu, który pochylał się w okolicy kół tych samochodów - dodaje.

Operator zaczął przeglądać zapisy z kolejnych kamer w okolicy. - Zlokalizowałem tego samego mężczyznę, ale przy ulicy Czechosłowackiej. Mężczyzna ten szedł w stronę ulicy Łozowej. O swoim odkryciu poinformowałem dyżurnego KP Wilda, który ucieszył się z tej wiadomości i wyraził podziękowania za wzorową współpracę - kończy.

Do akcji wkroczyli policjanci, którzy następnie zatrzymali 29-latka. Przypominamy, że właściciele uszkodzonych aut są proszeni o zgłaszanie się do policjantów z komisariatu na Wildzie. Już wiadomo, że "ofiarą" wandala padło kilkadziesiąt pojazdów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro