Reklama
Reklama

Po kontroli ITD dzieci nie pojechały na wycieczkę

fot. WITD
fot. WITD

W czwartek dzieci z jednej z konińskich szkół miały pojechać do Gniezna.

Opiekunowie zaplanowali, że maluchy pojadą na wycieczką do fabryki bombek świątecznych. Ale zanim wyruszyli w trasę, autobus, którym mieli pojechać na wycieczkę, został sprawdzony przez inspektorów z Inspektoratu Transportu Drogowego. O ich interwencję poprosili rodzice uczniów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na podstawie kontroli okazanej dokumentacji, w tym dokumentu pojazdu, ustalono, że autobus od 18 dni nie posiadał ważnych badań technicznych. Inspektorzy stwierdzili naruszenie przepisów związanych z wykonywaniem przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego. Wycieczka dzieci nie doszła do skutku - podaje ITD.

Kierowca autobusu musiał jechać do stacji kontroli pojazdów. Wobec przedsiębiorcy wszczęte zostanie postępowanie zagrożone karą w wysokości 2200 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro