Reklama
Reklama

Był poszukiwany od 25 lat. Został zatrzymany na poznańskiej ulicy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Mężczyzna mieszkał poza Polską, a do kraju przyjechał odwiedzić bliskich.

W 1997 roku ówczesna Prokuratura Wojewódzka w Poznaniu wydała list gończy za mężczyzną w związku ze sprawą przemytu narkotyków z Nepalu. - Poszukiwania prowadził jeden z poznańskich komisariatów, mimo to przez przeszło 25 lat mężczyzna pozostawał nieuchwytny - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

W kwietniu 2022 roku sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Nadzoru i Koordynacji Poszukiwań KWP w Poznaniu. - Szczegółowo przeanalizowali materiały i doszli do wnioski, że zatrzymanie mężczyzny, pomimo upływu 25 lat, jest możliwe. Kryminalni ustalili, że przez większość czasu mężczyzna przebywał poza granicami Polski, głównie w Singapurze. Byli pewni jednak, że prędzej czy później przyjedzie do rodziny w Polsce - dodaje.

Tak ja przypuszczali, jesienią 56-latek pojawił się w Polsce. Zatrzymano go na na terenie poznańskiego Nowego Miasta. - Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu, początkowo podawał się jednak za swojego brata, u którego chwilę wcześniej przebywał. Mundurowi szybko potwierdzili jego tożsamość i przewieźli go do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Mężczyznę aresztowano na 3 miesiące. O sprawie poinformowano prokuratora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro