Reklama
Reklama

Poznańska lekarka współpracująca ze stowarzyszeniem STOP NOP z zakazem wykonywania zawodu. Twierdziła, że covid to ściema

Protest z początku września przeciwko "plandemii" | fot. WTK
Protest z początku września przeciwko "plandemii" | fot. WTK

Chodzi o Annę Furmaniuk.

Anna Furmaniuk pojawiała się w artykułach na naszym portalu przy okazji stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP i jego dziś już byłej liderki - Justyny Sochy. Furmaniuk jest homeopatką, która prowadzi gabinet na poznańskim Łazarzu. Zrobiło się o niej głośno, gdy w trakcie pandemii koronawirusa pisała, że to ściema, a pandemia to "plandemia". Apelowała również do obywateli, by się nie szczepili.

Kilka tygodni temu Naczelny Sąd Lekarski odebrał kobiecie na rok prawo wykonywania zawodu. Jako pierwsze o sprawie poinformowało Polskie Towarzystwo Mediów Medycznych. Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej chciał, by odebrano jej prawo wykonywania zawodu na 5 lat. Obrońca kobiety chciał natomiast uchylenia wyroku. Ostatecznie NSL utrzymał w mocy wyrok z sądu niższej instancji.

Furmaniuk w sądzie zapewniała, że jej komunikaty w internecie mają ratować zdrowie i życie ludzie. Sąd natomiast zaznaczył, że zawiesza jej prawa do wykonywania zawodu na rok, bo to czas, w którym kobieta ma się zastanowić nad swoim postępowaniem. Czy rzeczywiście tak będzie? W dniu ogłoszenia wyroku Justyna Socha wraz z Anną Furmaniuk wystąpiły w telewizji wRealu24. Podczas rozmowy lekarka zapewniła, że dalej będzie umieszczać takie wpisy w internecie, bo jej zdaniem jest to prawda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro