Reklama

Kiepskie powietrze w Poznaniu. Jest zakaz palenia w kominkach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Anna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Anna

Zarówno w piątek, jak i w sobotę w mieście ponownie ma dojść do przekroczenia dobowej normy stężenia pyłu PM10 w powietrzu.

- Z uwagi na przekroczenie wczoraj wartości 50 µg/m3 stężeń pyłów drobnych PM10 oraz prognozowanie utrzymania się tego przekroczenia, wprowadza się dzisiaj, na obszarze Poznania zakaz stosowania kominków opalanych drewnem, pieców kaflowych lub typu "koza" oraz kotłów węglowych nie spełniających wymagań Ekoprojektu dla posiadających drugi sposób ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu - to komunikat urzędników prezentowany w takiej sytuacji, z jaką mamy do czynienia w piątek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

25 listopada prognozowane dobowe stężenie pyłu PM10 w Poznaniu (na stacji przy Dąbrowskiego) to 101 µg/m3. W sobotę ma być jeszcze gorzej - prognozowana wartość to 109 µg/m3. Norma to 50 µg/m3. Oznacza to, że powietrze w mieście będzie złe, a zakaz palenia m.in. w kominkach zostanie utrzymany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro