Reklama
Reklama

Patriotyczna ławeczka stała nielegalnie na poznańskiej Malcie? Konstrukcja za 100 tysięcy zniknęła

fot. Krzysztof Czub/WTK
fot. Krzysztof Czub/WTK

Wywieziono ją w środę. Jednak nie wiadomo, gdzie.

O zniknięciu ławeczki informowaliśmy już w środę na łamach naszego portalu. W sierpniu tego roku na Malcie pojawiła się patriotyczna ławeczka z polską flagą. Pomysłodawcą była Kancelaria Premiera. Wywołała ona spore zainteresowanie, szczególnie, że koszt jednej ławeczki wynosił 100 tysięcy złotych. Mimo tak dużego nakładu finansowego, obiekt nie wytrzymał próby czasu i już po pierwszym deszczu uległ zniszczeniu.

Dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do informacji, że ławeczka stała na Malcie nielegalnie. Pozwolenie na jej ustawienie obowiązywało do połowy listopada br. Według urzędników, "obiekt został zaopiniowany przez plastyka miejskiego i osadzony w porozumieniu z zarządcą - informuje Gazeta Wyborcza i dodaje, że według nadzoru budowlanego postawienie ławeczki w tym miejscu było "samowolą".

To była samowola budowlana. Przeprowadziliśmy kontrolę i ustaliliśmy ponad wszelką wątpliwość, że to jest obiekt nielegalny. Jako obiekt małej architektury wymagała zgłoszenia do wydziału urbanistyki i architektury, a takiego zgłoszenia nie było - powiedział dla GW Paweł Łukaszewski powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

W efekcie ławeczka została rozebrana i wywieziona.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro