Reklama
Reklama

Chciał oszukać 63-latkę na pracownika banku. Kobieta się nie dała

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do próby oszustwa doszło w Kaliszu.

Niemal każdego dnia na policję zgłasza się osoba, która została oszukana metodą na policjanta czy na pracownika banku. Przeważnie seniorzy tracą oszczędności całego życia, o czym wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Optymistyczna informacja jest taka, że coraz częściej ludzie nie dają się oszukać.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W ostatnich dniach do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosiła się 63-latka, która poinformowała, że telefonicznie skontaktowała się z nią osoba podająca się za pracownika banku - wyjaśnia kaliska policja. - Mężczyzna miał przekazać kobiecie informacje o próbie nieautoryzowanej transakcji na jej koncie bankowym. Podczas rozmowy oszust próbował przekonać 63-latkę, aby zalogowała się na swoim koncie i złożyła wniosek o pożyczkę, w ten sposób miała zostać zablokowana wcześniejsza transakcja - dodaje.

63-latka nie uwierzyła oszustowi i odmówiła wykonania polecenia. Wówczas mężczyzna zaczął się niecierpliwić i podniesionym głosem próbował wymusić na kobiecie zaciągnięcie pożyczki. - Ostatecznie 63-latka nie dała się zmanipulować. Rozłączyła rozmowę i udała się do banku. Kiedy upewniła się, że na jej koncie nie przeprowadzono żadnych nietypowych transakcji, o całej sytuacji natychmiast powiadomiła policję.

Policjanci podkreślają, że jeśli podczas rozmowy telefonicznej z obcą osobą ktoś próbuje wywierać na nas presję i prosi nas o podanie szczegółowych informacji lub zainstalowanie jakiegokolwiek oprogramowania na telefonie czy komputerze, powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza. Najlepiej po prostu się rozłączyć.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro