Reklama

Tańszy węgiel dla poznaniaków. Od kiedy i dla kogo?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Trwają uzgodnienia.

- W poniedziałek, 21 listopada, przedstawiciele samorządów oraz firm pośredniczących w sprzedaży węgla spotkali się ze spółkami Skarbu Państwa, które będą sprowadzały tańszy węgiel dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski - podaje magistrat.

Lokalne firma, która pierwsza zgłosiła się do programu sprzedaży tańszego węgla już złożyła zapotrzebowanie na surowiec dla poznaniaków. Gotowy jest też projekt umowy ze spółką Polska Grupa Energetyczna Paliwa na zakup węgla.

- Obecnie trwają wzajemne uzgodnienia zmierzające do jak najszybszego podpisania dokumentów i dostarczenia węgla do stolicy Wielkopolski. Pracownicy Urzędu Miasta Poznania są w stałym kontakcie ze spółką PGE Paliwa oraz pośredniczącym w sprzedaży składem węgla. Gdy tylko dokumenty pomiędzy pośrednikiem a spółką PGE Paliwa zostaną podpisane, na stronie internetowej Miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ukaże się szczegółowa informacja o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie można kupić w Poznaniu węgiel po preferencyjnych cenach - dodaje.

Tańszy węgiel będą mogły kupić wyłącznie osoby, które okażą zaświadczenie z Poznańskiego Centrum Świadczeń. Chodzi o osoby posiadające prawo do dodatku węglowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro