Reklama
Reklama

Rozbrat będzie protestować pod Sheratonem w obronie uchodźców wysiedlanych z hotelu Ikar

Uchodźcy obecnie mieszkają w Hotelu Ikar | fot. WUW Poznań
Uchodźcy obecnie mieszkają w Hotelu Ikar | fot. WUW Poznań

Zdaniem Rozbratu, miejsce uchodźców mają zająć biznesmeni.

Protest odbędzie się w piątek o 11.00 przed hotelem Sheraton przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu. - Grupa Marriott International oraz władze państwowego Polskiego Holdingu Hotelowego planują wysiedlenie wojennych uchodźców z budynku hotelu Ikar w Poznaniu. Ludzie, którzy znaleźli tu schronienie, mieliby opuścić Ikar do końca listopada. Wysiedlenia wymaga plan powstania w tym publicznym budynku luksusowego hotelu Four Points by Sheraton, którego marka należy właśnie do grupy kapitałowej Marriott International. Miejsce uchodźców mają zająć międzynarodowi biznesmeni - informują organizatorzy.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Jak przypominają, hotel Ikar należący do państwa to zaplecze dla lokalnej społeczności. Nie tylko pozwolił na ulokowanie w nim uchodźców w sytuacji kryzysowej, ale też służył za miejsce kwarantanny podczas pandemii. - Dziś w niezwykle trudnych czasach społeczeństwo potrzebuje publicznej infrastruktury znacznie bardziej niż kolejnego luksusowego hotelu. Tymczasem kolejne budynki należące do skarbu państwa lub samorządu są uparcie prywatyzowane lub komercjalizowane. Plan budowy Sheratona w środku wojny nie jest żadną receptą na kryzys, jedynie pogłębia piętrzące się społeczne problemy w Poznaniu - dodają. - Żądamy od Holdingu i grupy Marriott International, by powstrzymali plan wysiedleń pod dyktando multi-miliarderów!Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
3.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro