Reklama

Rozbrat będzie protestować pod Sheratonem w obronie uchodźców wysiedlanych z hotelu Ikar

Uchodźcy obecnie mieszkają w Hotelu Ikar | fot. WUW Poznań
Uchodźcy obecnie mieszkają w Hotelu Ikar | fot. WUW Poznań

Zdaniem Rozbratu, miejsce uchodźców mają zająć biznesmeni.

Protest odbędzie się w piątek o 11.00 przed hotelem Sheraton przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu. - Grupa Marriott International oraz władze państwowego Polskiego Holdingu Hotelowego planują wysiedlenie wojennych uchodźców z budynku hotelu Ikar w Poznaniu. Ludzie, którzy znaleźli tu schronienie, mieliby opuścić Ikar do końca listopada. Wysiedlenia wymaga plan powstania w tym publicznym budynku luksusowego hotelu Four Points by Sheraton, którego marka należy właśnie do grupy kapitałowej Marriott International. Miejsce uchodźców mają zająć międzynarodowi biznesmeni - informują organizatorzy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak przypominają, hotel Ikar należący do państwa to zaplecze dla lokalnej społeczności. Nie tylko pozwolił na ulokowanie w nim uchodźców w sytuacji kryzysowej, ale też służył za miejsce kwarantanny podczas pandemii. - Dziś w niezwykle trudnych czasach społeczeństwo potrzebuje publicznej infrastruktury znacznie bardziej niż kolejnego luksusowego hotelu. Tymczasem kolejne budynki należące do skarbu państwa lub samorządu są uparcie prywatyzowane lub komercjalizowane. Plan budowy Sheratona w środku wojny nie jest żadną receptą na kryzys, jedynie pogłębia piętrzące się społeczne problemy w Poznaniu - dodają. - Żądamy od Holdingu i grupy Marriott International, by powstrzymali plan wysiedleń pod dyktando multi-miliarderów!Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro