Reklama

W Poznaniu można zamówić mszę przez internet. Kościół przy CH Posnania ma także propozycję ślubu 'dla par mieszkających razem'

Kaplica parafialna | fot. Archidiecezja Poznańska
Kaplica parafialna | fot. Archidiecezja Poznańska

To stosunkowo nowa parafia działająca na Łacinie.

W sierpniu arcybiskup Stanisław Gądecki ustanowił nową parafię w sąsiedztwie CH Posnania - pod wezwaniem Imienia Jezusa. Proboszczem został tu ksiądz Radosław Rakowski. Do parafii należą ulice Brneńska, Inflancka nr 20, Jana Pawła II, Anny Jantar, Kaliska, Katowicka, Lwowska, Łacina, Milczańska numery 1-47, Czesława Niemena, Pleszewska, Polanka, Wojciecha Skowrońskiego, Andrzeja Sobczaka, Sowia, Zygmunta Warczygłowy i Zabrzańska. Kaplica znajduje się w bloku przy ulicy Niemena 5 i to tam spotykają się parafianie.

Teraz okazuje się, że parafia jest pierwszą w Polsce, która zdecydowała się na prowadzenie cyfrowego biura parafialnego. Jak wyjaśnia w rozmowie z Polską Agencją Prasową proboszcz parafii, biura parafialne działają przeważnie w ograniczonym zakresie i to w godzinach, w których parafianie są w pracy. Cyfrowe biuro ma im ułatwić życie.

Przez internet można zgłosić dziecko do chrztu świętego i załączyć jego akt urodzenia. Można też online zamówić mszę świętą, co cieszy się bardzo dużą popularnością. Na stronie internetowej znaleźć można wiele istotnych informacji dla osób chcących podejść do bierzmowania, I Komunii Św. czy wziąć ślub. - Jeżeli oboje jesteście osobami wierzącymi - świetnie! Jeżeli jednak jedno z Was jest niewierzące lub innego wyznania - nic straconego! Również możecie zawrzeć małżeństwo w naszym kościele. Mieszkacie razem? Możecie wziąć ślub w naszym kościele. Nie macie bierzmowania? Możecie wziąć ślub w naszym kościele. Choć Bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości, nie jest wymagane podczas małżeństwa. Choć może ślub poprowadzi Wasze drogi tak, że zdecydujecie się przyjąć do serca dary Ducha Świętego! - czytamy na stronie.

Strona parafii znajduje się TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro