Reklama
Reklama

Miasto szykuje się do przebudowy kolejnego odcinka ulicy Lechickiej. Jest przetarg

fot. PIM
fot. PIM

Tym razem chodzi o odcinek pomiędzy Umultowską / Połabską i Murawą.

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały właśnie o ogłoszeniu trzeciego przetargu w tej sprawie. Poprzednie postępowania unieważniono ze względu na to, że oferty przekraczały założony budżet.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O co konkretnie chodzi? O opracowanie koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 92, a więc ulicy Lechickiej. Główna przebudowa ma dotyczyć odcinka pomiędzy skrzyżowaniami z Umultowską / Połabską i Murawą. Ale dodatkiem jest "rozbudowa pasa drogowego o budowę dróg pieszych i rowerowych, drogi zbiorczej na odcinku od ul. Wojciechowskiego do ul. Murawa".

- Zadanie obejmuje wykonanie opracowań koncepcji sytuacyjno-drogowej uwzględniającej docelowy układ komunikacyjny całego pasa drogowego, inwentaryzacji zieleni, opinii geotechnicznej oraz preliminarza kosztów uwzględniający koszty projektowania i wykonania inwestycji - podają PIM.

Oferty można składać do 2 grudnia. Tego samego dnia zostaną otwarte. Inwestor zakłada, że dokumentacja będzie gotowa za rok - w IV kwartale przyszłego roku. Obecnie nie wiadomo, kiedy inwestycja miałaby być realizowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
76.93 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro